Lekarz weterynarii wobec praw zwierząt 7100-F-LWPZ-3-SJ
Celem prezentowanych treści jest uwrażliwienie studentów na los zwierząt
Omówienie obowiązków i powinności lekarza weterynarii wobec zwierząt wynikających z przepisów prawa, ale też z wewnętrznej potrzeby będącej cechą ludzi wykonujących zawód zaufania publicznego
Student jest zapoznawany z odpowiedzialnością lekarza weterynarii za uchybienia w obowiązkach ustawowych na rzecz praw zwierząt.
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Metody dydaktyczne podające
- wykład informacyjny (konwencjonalny)
Metody dydaktyczne poszukujące
- sytuacyjna
- seminaryjna
Metody dydaktyczne w kształceniu online
- metody wymiany i dyskusji
- metody oparte na współpracy
- metody rozwijające refleksyjne myślenie
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022/23Z: | W cyklu 2023/24Z: | W cyklu 2024/25Z: |
Kryteria oceniania
Laboratoria: - zaliczenia na ocenę – wykonanie pisemnej pracy (ocenione zostanie zadanie pisemne wykonanie na podstawie wiadomości zdobytych na zajęciach) Praca zostanie oceniona w procentach pod względem ilości i prawidłowości zaprezentowanej wiedzy i umiejętności od 0-100 %. Na podstawie liczby % za wiedzę i umiejętności student otrzymuje ocenę według poniższych kryteriów:
Kryteria oceniania –
ocena dostateczna: (50 - 60%) przedstawiona praca odzwierciedla minimum wymaganej wiedzy, przynajmniej połowa oczekiwanych wiadomości jest zawarta w odpowiedziach na zagadnienie, nie więcej niż 60%
ocena dostateczna plus: 61-70% przedstawiona praca zawiera ponad 61 % wymaganej wiedzy nie więcej niż 71 % (odpowiedź prawidłowa, niepełna, wymagająca naprowadzenia)
ocena dobra: 71-80% przedstawiona praca zawiera ponad 71 % wymaganej wiedzy nie więcej niż 81 % wymaganej wiedzy(odpowiedź pełna i prawidłowa zawierająca drobne niedociągnięcia, wymagająca naprowadzania)
ocena dobry plus: 81-90% przedstawiona praca zawiera ponad 81 % wymaganej wiedzy nie więcej niż 91 % wymaganej wiedzy (praca pełna i prawidłowa zawierająca drobne niedociągnięcia)
ocena bardzo dobra: przedstawiona praca zawiera powyżej 91 % wymaganej wiedzy (pełna i prawidłowa)
Dodatkowo przy ocenie będzie brana pod uwagę frekwencja - obniżona punktacja o 5% za każdą opuszczoną godzinę zajęć oraz aktywność na zajęciach + 1 - 5 %
Wykłady
- zaliczenie ustne na ocenę z wiadomości prezentowanych na wykładach. Każdy student otrzyma zagadnienie do przedstawienia, które zreferuje podczas zaliczenia.
Każda odpowiedź oceniona zostanie w procentach pod względem ilości i prawidłowości zaprezentowanej wiedzy i umiejętności od 0-100 %. Na podstawie liczby % za odpowiedź student otrzymuje ocenę według poniższych kryteriów:
Kryteria oceniania –
ocena dostateczna: (50 - 60%) odpowiedź odzwierciedla minimum wymaganej wiedzy, przynajmniej połowa oczekiwanych wiadomości jest zawarta w odpowiedziach na zagadnienie, nie więcej niż 60%
ocena dostateczna plus: 61-70% odpowiedź zawiera ponad 61 % wymaganej wiedzy nie więcej niż 71 % (odpowiedź prawidłowa, niepełna, wymagająca naprowadzenia)
ocena dobra: 71-80% odpowiedź zawiera ponad 71 % wymaganej wiedzy nie więcej niż 81 % wymaganej wiedzy(odpowiedź pełna i prawidłowa zawierająca drobne niedociągnięcia, wymagająca naprowadzania)
ocena dobry plus: 81-90% odpowiedź zawiera ponad 81 % wymaganej wiedzy nie więcej niż 91 % wymaganej wiedzy (odpowiedź pełna i prawidłowa zawierająca drobne niedociągnięcia)
ocena bardzo dobra: odpowiedź zawiera powyżej 90 % wymaganej wiedzy (odpowiedź pełna i prawidłowa)
Dodatkowo przy ocenie będzie brana pod uwagę aktywność na zajęciach - ocena podwyższona do wyższej w przypadku, gdy brakuje 1 - 5 % do danej oceny.
W przypadku nieobecności na zaliczeniu y zostanie sprawdzony powód nieobecności i w przypadku ważnej przyczyny student będzie miał możliwość zaliczyć przedmiot w innym terminie. Ponowny termin może zostać ustalony tylko jeden raz.
W przypadku negatywnej oceny lub chęci poprawy na ocenę wyższą student otrzyma dodatkowy termin zaliczenia na tych samych zasadach. Poprawa oceny może być tylko w uzasadnionych przypadkach i tylko jeden raz.
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Literatura
"Literatura podstawowa
1. Ustawa o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko weterynaryjnych
2. Ustawa o ochronie zwierząt
3. Ustawa o ochronie zwierząt używanych do celów naukowych lub dydaktycznych
4. Ustawa o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt
5. Wybrane akty wykonawcze do wymienionych ustaw
Uwagi
W cyklu 2022/23Z:
Ze względu na sytuację epidemiologiczną zajęcia bedą prowadzone zdalnie w formie online i offline. |
W cyklu 2023/24Z:
Ze względu na sytuację epidemiologiczną zajęcia bedą prowadzone zdalnie w formie online i offline. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: