Język angielski 4800-NoZ-TZ-JA-1-L
Lektorat:
Przedmiot język obcy specjalistyczny (angielski) w wymiarze 120 godzin ćwiczeń przez 3 semestry prowadzony jest na poziomie B2
(według kryteriów Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Celem przedmiotu jest nauczanie studentów specjalistycznego języka angielskiego z dziedziny terapii zajęciowej jak również z zakresu dziedzin mających zastosowanie w terapii zajęciowej.Przedmiot ma na celu rozwijanie sprawności językowych takich jak czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, mówienie oraz pisanie, przygotowując studentów do sprawnego posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim w mowie i piśmie w kontaktach z pacjentami oraz pracownikami służby zdrowia w środowisku międzynarodowym. Pogłębianie wiedzy językowej odbywa się na wielu płaszczyznach z wykorzystaniem różnorodnych metod i strategii dydaktycznych.
W cyklu 2023/24L:
jak w cz. A |
W cyklu 2024/25L:
Lektorat: Przedmiot język obcy specjalistyczny (angielski) w wymiarze 120 godzin ćwiczeń przez 3 semestry prowadzony jest na poziomie B2 (według kryteriów Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Celem przedmiotu jest nauczanie studentów specjalistycznego języka angielskiego z dziedziny terapii zajęciowej jak również z zakresu dziedzin mających zastosowanie w terapii zajęciowej.Przedmiot ma na celu rozwijanie sprawności językowych takich jak czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, mówienie oraz pisanie, przygotowując studentów do sprawnego posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim w mowie i piśmie w kontaktach z pacjentami oraz pracownikami służby zdrowia w środowisku międzynarodowym. Pogłębianie wiedzy językowej odbywa się na wielu płaszczyznach z wykorzystaniem różnorodnych metod i strategii dydaktycznych.
|
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Metody dydaktyczne podające
- pogadanka
Metody dydaktyczne poszukujące
Metody dydaktyczne w kształceniu online
- metody odnoszące się do autentycznych lub fikcyjnych sytuacji
- metody służące prezentacji treści
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2024/25L: | W cyklu 2023/24L: | W cyklu 2022/23L: |
Kryteria oceniania
Kolokwium: W1, W2, U1
Prawidłowe wykonanie ćwiczeń: W1, W2, U1, K1
Aktywność: K1,
Referat i prezentacja: W1, W2, U2,
Egzamin: W1, W2, U1: progi punktowe określa regulamin dydaktyczny CJSM
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Literatura
Język obcy – angielski
Literatura podstawowa
Nowicka M.:English for Medical Professions. Centrum Rozwoju Edukacji Edicon 2019
Ciecierska J., Jenike B.: English for Medicine. Wydawnictwo Lekarskie PZWL 2007
Ciecierska J.: English for Physiotherapy. Wydawnictwo Lekarskie
PZWL 2011
W cyklu 2023/24L:
jak w cz. A |
W cyklu 2024/25L:
Literatura podstawowa Nowicka M.:English for Medical Professions. Centrum Rozwoju Edukacji Edicon 2019 Ciecierska J., Jenike B.: English for Medicine. Wydawnictwo Lekarskie PZWL 2007 Ciecierska J.: English for Physiotherapy. Wydawnictwo Lekarskie PZWL 2011
|
Uwagi
W cyklu 2023/24L:
brak |
W cyklu 2024/25L:
brak |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: