Język niemiecki specjalistyczny III 3600-3ZDE-SPCJL-015Z
Program kursu zakłada rozwijanie czterech sprawności językowych: mówienia, czytania, rozumienia ze słuchu oraz pisania;
-kształtowanie i doskonalenie sprawności językowych z użyciem specjalistycznej terminologii, umożliwiających wypowiadanie się na tematy związane z aspektami akademickimi i zawodowymi, a w szczególności prowadzenia debaty na tematy specjalistyczne ze zróżnicowanymi kręgami odbiorców;
-pracę z różnorodnymi materiałami tekstowymi umożliwiającymi opanowanie słownictwa związanego z kierunkiem studiów;
-pracę z oryginalnymi nagraniami umożliwiającymi słuchanie języka obcego w różnych kontekstach sytuacyjnych o tematyce związanej z kierunkiem studiów;
-zastosowanie właściwych struktur językowych w różnych formach prac pisemnych oraz wypowiedzi ustnych z wykorzystaniem terminologii specjalistycznej;
Kurs języka niemieckiego kończy się egzaminem pisemnym i ustnym na poziomie B2+ sprawdzającym umiejętności użycia terminologii specjalistycznej.
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - umiejętności
Metody dydaktyczne
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
W toku nauczania student uzyskuje semestralną ocenę z lektoratu na podstawie poziomu opanowaniu różnych sprawności językowych.
Na końcową ocenę semestralną składają się:
- oceny z śródsemestralnych pisemnych testów kontrolnych - W01, W02, U01, U02, U03, U04
- oceny z odpowiedzi ustnych (w tym lektura i projekt) - W01, W02, W03, U01, U02, U03, U04
- odrabianie zadań domowych oraz aktywność na zajęciach - W01,W02, U03, U04
- oceny z prac pisemnych - W01, W02, U03, U04.
Kurs języka niemieckiego dla Prawa kończy się egzaminem pisemnym i ustnym sprawdzającym umiejętność słuchania, czytania ze zrozumieniem, pisania, wiedzę gramatyczną oraz mówienie - W01, W02, W03, U01, U02, U03, U04.
Szczegółowe kryteria oceniania obowiązujące u poszczególnych prowadzących zajęcia znajdują się w opisie konkretnej grupy języka niemieckiego i są przedstawiane na zajęciach na początku danego etapu nauki.
Literatura
Podręczniki do nauki j. niemieckiego dostosowane do poziomu grupy, słowniki, nagrania, filmy, materiały z prasy i internetu, zbiory ćwiczeń, materiały autorskie wykładowcy, gry dydaktyczne.
Szczegółowy spis literatury obowiązującej u poszczególnych prowadzących zajęcia znajdują się w opisie konkretnej grupy języka niemieckiego i jest przedstawiany na zajęciach na początku danego etapu nauki.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: