Język niemiecki specjalistyczny II 3600-136DELSNJR2-36Z
Zajęcia na kursie j. niemieckiego zakładają ćwiczenie zintegrowanych sprawności: słuchania, mówienia, czytania i pisania w naturalnych sytuacjach komunikacyjnych.
Istotnym elementem kursu jest zintegrowanie umiejętności skierowanych na przyszłą działalność zawodową (język specjalistyczny). W zależności od poziomu kursu student nabiera umiejętności pracy z tekstem specjalistycznym.
Nauczanie gramatyki jest podporządkowane funkcji komunikacyjnej i odbywa się w kontekście zastosowania w języku specjalistycznym.
Nieodzownym aspektem kursu jest rozwijanie autonomii w procesie uczenia się języka (wykształcenie umiejętności samooceny, uświadomienie sobie własnych potrzeb, przejęcie odpowiedzialności za własna naukę).
Warunkiem osiągnięcia efektów kształcenia jest praca indywidualna studenta (poza godzinami zorganizowanymi) w wymiarze co najmniej równym ilości godzin lektoratu.
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - umiejętności
Metody dydaktyczne
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
W toku nauczania student uzyskuje semestralną ocenę z lektoratu na podstawie poziomu opanowaniu różnych sprawności językowych.
Na końcową ocenę semestralną składają się:
- oceny z śródsemestralnych pisemnych testów kontrolnych - W01, W02, U01, U02, U03, U04
- oceny z odpowiedzi ustnych (w tym lektura i projekt) - W01, W02, W03, U01, U02, U03, U04
- odrabianie zadań domowych oraz aktywność na zajęciach - W01,W02, U03, U04
- oceny z prac pisemnych - W01, W02, U03, U04.
Kurs języka niemieckiego kończy się egzaminem pisemnym i ustnym sprawdzającym umiejętność słuchania, czytania ze zrozumieniem, pisania, wiedzę gramatyczną na odpowiednim poziomie językowym oraz mówienie- W01, W02, W03, U01, U02, U03, U04.
Szczegółowe kryteria oceniania obowiązujące u poszczególnych prowadzących zajęcia znajdują się w opisie konkretnej grupy języka niemieckiego i są przedstawiane na zajęciach na początku danego etapu nauki.
Literatura
Podręczniki do nauki j. niemieckiego dostosowane do poziomu grupy, słowniki, nagrania, filmy, materiały z prasy i internetu, zbiory ćwiczeń, materiały autorskie wykładowcy, gry dydaktyczne.
Szczegółowy spis literatury obowiązującej u poszczególnych prowadzących zajęcia znajdują się w opisie konkretnej grupy języka niemieckiego i jest przedstawiany na zajęciach na początku danego etapu nauki.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: