Praktyka zawodowa 2403-219-PRSs1
Praktyka zawodowa odbywana jest zgodnie z następującymi zasadami:
1. Praktyka trwa 3 tygodnie w systemie ciągłym, bądź obejmuje równoważny okres tego czasu w systemie wolontariackim, ustalony za porozumieniem stron.
2. Student/ka odbywa praktykę pod kierunkiem opiekuna, wyznaczonego przez dyrektora placówki. Opiekun jest bezpośrednim organizatorem praktyki.
3. Czas praktyki w ciągu dnia jest analogiczny do czasu pracy opiekuna w pełnym wymiarze godzin. Zasada ta stanowi także podstawę obliczenia wymiaru praktyki w systemie wolontariackim.
4. Praktyka powinna polegać na aktywnym, poznawczym i praktycznym uczestniczeniu w życiu i działalności placówki.
5.W trakcie trwania praktyki student/ka prowadzi dziennik praktyk, w którym zamieszcza dzienne sprawozdania z przebiegu praktyki, dołączając konspekty hospitowanych lub samodzielnie prowadzonych zajęć.
6. Pobyt studenta/ki na praktyce powinien być potwierdzony pieczątką danej instytucji w dzienniku praktyk i podpisem opiekuna.
7. Zaangażowanie studenta/ki opiniowane jest przez opiekuna praktyki, który uwzględnia przy tym stopień zainteresowania pracą, obowiązkowość, aktywność i efektywność działania oraz ocenę w skali obowiązującej na Uczelni (tj. od 2 do 5).
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Metody dydaktyczne podające
- wykład problemowy
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Zaliczenia praktyki na Uczelni dokonuje opiekun praktyk, na podstawie: opinii i oceny wystawionej studentowi przez przedstawiciela danej placówki, dziennika praktyk i oraz syntetycznego sprawozdania z jej całościowego przebiegu zawierającego wnioski i refleksje osobiste.
W przypadku, gdy miało miejsce hospitowanie praktyki przez opiekuna z ramienia Uczelni, wynik hospitacji jest uwzględniany w końcowej ocenie praktyki
Praktyki zawodowe
Praktyka trwa łącznie 120 godzin.
Literatura
Literatura uzupełniająca:
1. Stoner J. A. F., Frejman R. E., Gilbert Jr. D. R., Odpowiedzialność społeczna i etyka, Warszawa 2011.
2. Robbins S. P., Zachowania w organizacji, Warszawa 2011.
3. Hammar E., Malatchi A., 7 nawyków skutecznych zespołów, Poznań 2006.
4. Krzyszkowski J.,Elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej, Częstochowa 2010.
5. Kamiński T., Etyka pracownika socjalnego, Częstochowa 2003.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: