Nauki ogólne: Filozofia 1855-F1-FL-SJ
Wykład ma na celu wprowadzenie w zagadnienia filozoficzne. Rozpoczyna się on od zdefiniowania filozofii i ukazania różnic pomiędzy wiedzą filozoficzną a innymi rodzajami wiedzy (potocznym, teologicznym i naukowym). Następnie prezentowane są podstawowe gałęzie filozofii takie jak metafizyka, epistemologia, logika, etyka, filozofia polityczna i estetyka wraz z głównymi pytaniami na jakie próbują znaleźć odpowiedź. Po zapoznaniu się z gałęziami wiedzy filozoficznej omawiany jest sposób filozofowania wraz z centralnym problemem poprawnego rozumowania. W kolejnej części zajęć studenci zapoznają się z głównymi założeniami współcześnie rozwijanych koncepcji filozofii – neotomizmu, neomarksizmu, neopozytywizmu, fenomenologii, postmodermizmu i ekofilozofii.
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Metody dydaktyczne
Metody dydaktyczne podające
- wykład informacyjny (konwencjonalny)
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Zaliczenie pisemne
1) 100% frekwencja na wykładach (nieobecności usprawiedliwiane są na postawie odpowiednich zaświadczeń, np. zwolnienia lekarskiego).
2) Zaliczenie testu końcowego, obejmującego treści z wykładów.
Warunkiem zaliczenia testu końcowego jest uzyskanie 60% poprawnych odpowiedzi.
Skala oceniania:
60%-67% = 3,0
68%-75% = 3,5
76%-83% = 4,0
84%-91% = 4,5
92%-100% = 5,0
Poprawa zaliczenia w ramach sesji poprawkowej – test poprawkowy (min. 60% prawidłowych odpowiedzi na ocenę dostateczną).
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Literatura
brak
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: