Moduł kształcenia I. Polityka zdrowia publicznego. Wprowadzenie do zdrowia publicznego 1800-ZP1-MKIWdZP-S2
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, które podejmują teoretyczne założenia wobec roli zdrowia publicznego w Polsce i na świecie. Tematem wstępnym jest ewolucja definicji zdrowia oraz omówienie różnic pomiędzy zdrowiem jednostki a zdrowiem populacji. Przedmiot podejmuje także udział medycyny zapobiegawczej i środowiskowej w kształtowaniu założeń zdrowia publicznego. W trakcie zajęć przedstawiona zostanie charakterystyka grup społecznych, tzw. wrażliwych oraz możliwe wobec nich działania społeczne i profilaktyczne. Przedstawione zostaną źródła danych o zdrowiu. Student zostanie zapoznany z determinantami zdrowia.
W cyklu 2023/24Z:
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, które podejmują teoretyczne założenia wobec roli zdrowia publicznego w Polsce i na świecie. Tematem wstępnym jest ewolucja definicji zdrowia oraz omówienie różnic pomiędzy zdrowiem jednostki a zdrowiem populacji. Przedmiot podejmuje także udział medycyny zapobiegawczej i środowiskowej w kształtowaniu założeń zdrowia publicznego. W trakcie zajęć przedstawiona zostanie charakterystyka grup społecznych, tzw. wrażliwych oraz możliwe wobec nich działania społeczne i profilaktyczne. Przedstawione zostaną źródła danych o zdrowiu. Student zostanie zapoznany z determinantami zdrowia. |
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Metody dydaktyczne podające
- wykład informacyjny (konwencjonalny)
- opis
- tekst programowany
- wykład konwersatoryjny
- wykład problemowy
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2025/26Z: | W cyklu 2024/25Z: | W cyklu 2023/24Z: |
Kryteria oceniania
Kolokwium pisemne: 5 pytań otwartych opisowych; za każde pytanie max. 1 pkt; do uzyskania zaliczenia wymagane jest uzyskanie min. 3 pkt.
Literatura
1. Kulik T, Pacian A. Zdrowie Publiczne. PZWL, Warszawa 2023
2. Wojtczak. A. Zdrowie Publiczne. PZWL, Warszawa 2022
3. Sygit M. Zdrowie publiczne. Wyd. Wolters Kluwer Polska, Warszawa, 2017
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: