Przedmioty do wyboru: Elektrokardiografia 1800-E2-PWE-s1
Wykłady - tematyka wykładów obejmie między innymi podstawy elektrokardiografii, podstawy wykonywania i analizowania EKG, zaburzenia przewodnictwa w EKG.
Ćwiczenia – obejmą między innymi zajęcia w pracowniach diagnostycznych oraz omawianie poszczególnych przypadków klinicznych i zapisów elektrokardiograficznych.
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Wykłady:
1. Warunkiem zaliczenia jest 100 % obecność na wykładach. Student może mieć 20% usprawiedliwionych nieobecności (zwolnienie lekarskie). W przypadku większej ilości nieobecności o kryteriach dopuszczenia do zaliczenia decyduje koordynator przedmiotu.
2. Przedmiot kończy się zaliczeniem na ocenę (zaliczenie ustne lub pisemne w formie testu - 20 pytań, zadania zamknięte, 1 pkt za pytanie).
3. Pytania testowe opracowane są w oparciu o treść wykładów i literatury.
Punktacja Ocena
< 11 ndst
12 – 11 dst
14 – 13 dst+
16 – 15 db
18 – 17 db+
20 – 19 bdb
Ćwiczenia
Warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest:
˗ przygotowanie prezentacji z tematyki podanej przez nauczyciela prowadzącego – zaliczenie odbywa się na podstawie oceny zgodności prezentacji z tematem, kompleksowości ujęcia zagadnienia oraz wartości merytorycznej wraz z oceną wykorzystanych źródeł, ,
˗ aktywność poznawcza studenta - znajomość literatury przedmiotu i wyciąganie wniosków,
˗ 100% obecności na ćwiczeniach. Student może mieć 20% usprawiedliwionych nieobecności (zwolnienie lekarskie). W przypadku większej ilości nieobecności o kryteriach dopuszczenia do zaliczenia decyduje koordynator przedmiotu.
Prace zaliczeniowe studentów są przechowywane w Katedrze przez jeden rok akademicki. Prezentacje multimedialne są własnością intelektualną studentów i po udokumentowaniu zaliczenia prezentacji na liście obecności są zwracane studentom.
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Literatura
1.Garcia T.: EKG – sztuka interpretacji. Medipage, Warszawa 2015.
2. Interpretacja EKG. Kurs podstawowy. PZWL, Warszawa 2018
3. Hampton J.R.: EKG to proste. Edra Urban & Partner, Wrocław 2020.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: