Przedmiot do wyboru: Historia radiologii 1800-E1-PDWHR-s1z
Przedmiot ukazuje następujące zagadnienia: historię zdrowia publicznego, podstawowe doświadczenia historyczne w zakresie troski o zachowanie zdrowia i przedłużenie życia, medycynę najdawniejszych cywilizacji, medycynę i opiekę zdrowotną od średniowiecza do przełomu nowożytnego, ewolucję rozumienia zdrowia i choroby, przełom w zdrowiu publicznym w XVIII–XIX w.,
historyczne aspekty troski o zdrowie publiczne, początki i rozwój szpitali – od świątyni i przytułku do nowoczesnego ośrodka nauki i terapii, zdrowie publiczne w erze bakteriologii, radiologia – nową metodę diagnostyczną i terapeutyczną oraz rozwój radiologii na ziemiach polskich.
W cyklu 2025/26Z:
Przedmiot ukazuje następujące zagadnienia: historię zdrowia publicznego, podstawowe doświadczenia historyczne w zakresie troski o zachowanie zdrowia i przedłużenie życia, medycynę najdawniejszych cywilizacji, medycynę i opiekę zdrowotną od średniowiecza do przełomu nowożytnego, ewolucję rozumienia zdrowia i choroby, przełom w zdrowiu publicznym w XVIII–XIX w., |
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2025/26Z: | W cyklu 2024/25Z: |
Kryteria oceniania
Test
Procent punktów Ocena
94-100% Bardzo dobry
93% Dobry plus
85%-92% Dobry
80%-84% Dostateczny plus
75%-79% Dostateczny
0-74% Niedostateczny
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Literatura
1. Historia medycyny pod red. T. Brzezińskiego, Warszawa 2000
2. Historia radiologii polskiej na tle radiologii światowej, pod red. S. Leszczyńskiego, Kraków 2000
W cyklu 2025/26Z:
Literatura obowiązkowa: Literatura uzupełniająca: |
Uwagi
W cyklu 2025/26Z:
- |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: