Organizacja żywienia zbiorowego i bezpieczeństwo: Higiena, toksykologia i bezpieczeństwo żywności 1800-D1-HIgn-S1
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń. Tematy zajęć dotyczą higieny i bezpieczeństwa produkcji żywności a także występowania w żywności szkodliwych substancji pochodzenia naturalnego, pochodzących z zanieczyszczenia środowiska lub pojawiających się w żywności w wyniku funkcjonowania łańcucha rolno-spożywczego czy stosowania substancji celowo dodawanych podczas produkcji żywności.
W cyklu 2024/25Z:
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń. Tematy zajęć dotyczą higieny i bezpieczeństwa produkcji żywności a także występowania w żywności szkodliwych substancji pochodzenia naturalnego, pochodzących z zanieczyszczenia środowiska lub pojawiających się w żywności w wyniku funkcjonowania łańcucha rolno-spożywczego czy stosowania substancji celowo dodawanych podczas produkcji żywności. |
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2025/26Z: | W cyklu 2024/25Z: |
Kryteria oceniania
Warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest aktywny udział w przewidzianych planem zajęciach, poprawne wykonanie analiz danych wraz z pisemnym sprawozdaniem.
Raporty/projekt praktyczny: ≥ 60% (U1, U2)
Przedłużona obserwacja/Aktywność ≥ 50% (K1)
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie zajęć dydaktycznych zgodnie z założonymi efektami kształcenia i wewnętrznym regulaminem dydaktycznym Katedry.
Egzamin odbywa się po zakończeniu cyklu wykładów i ćwiczeń. Egzamin przeprowadzany jest w formie testu obejmującej zagadnienia z wykładów i ćwiczeń (efekty kształcenia: W1, W2, , U1, U2, K1).
Literatura
Literatura podstawowa:
1. Brzozowska A.: Toksykologia żywności. Przewodnik do ćwiczeń. Wydawnictwo SGGW, Warszawa 2004.
Literatura uzupełniająca:
1. Curtis D. Klaassen, John B. Watkins III: Casarett &Doull Podstawy toksykologii Redakcja wydania I polskiego: Barbara , 2014 Medpharm.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: