6. Moduł: Od poczęcia do śmierci 1600-LekM11PSM-J
W skład modułu wchodzi: embriologia, fizjologia dojrzewania i fizjologia starzenia oraz tanatologia lekarska
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Egzamin końcowy z całego modułu: „Od poczęcia do śmierci”.
Egzamin pisemny w ramach egzaminu z modułu: (0-50 punktów; ≥56%)
Kryteria oceniania:
1. Materiał omawiany na wykładach będzie egzekwowany na egzaminie z modułu: „Od poczęcia do śmierci”, w którego skład wchodzi omawiany przedmiot.
2. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów wchodzących w skład modułu: „Od poczęcia do śmierci”.
3. Egzamin z modułu odbywa się w sesji zimowej. Egzamin ma formę testu obejmującego treści programowe wszystkich przedmiotów wchodzących w skład modułu. Test wielokrotnego wyboru obejmuje 50 pytań z pięcioma odpowiedziami, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za część teoretyczną można uzyskać maksymalnie 50 pkt., a warunkiem jej zaliczenia jest udzielenie minimum 56% prawidłowych odpowiedzi.
4. Udział procentowy pytań w teście egzaminacyjnym jest wprost proporcjonalny do liczby godzin przypadających na realizację poszczególnych przedmiotów wchodzących w skład modułu „Od poczęcia do śmierci” i wynosi odpowiednio:
a) Embriologia 20 godz. – 67%, tj. 33 pytania
b) Fizjologia dojrzewania i fizjologia starzenia 7 godz. – 23%, tj. 12 pytań
c) Tanatologia lekarska 3 godz. – 10%, tj. 5 pytań
5. Kryteria uzyskania oceny pozytywnej z modułu
Rodzaj egzaminu Przedmiot Maksymalna liczba punktów do uzyskania Minimalna liczba punktów dla uzyskania oceny pozytywnej Całkowita liczba punktów do uzyskania
Embriologia maksymalna 33 minimalna 18
Fizjologia dojrzewania i fizjologia starzenia maksymalna 12 minimalna 7 Tanatologia lekarska maksymalna 5 minimalna 3
Kryterium otrzymania oceny pozytywnej z egzaminu pisemnego jest uzyskanie minimalnej liczby punktów (z każdej części – punktacja wskazana w tabeli powyżej). W przypadku nie uzyskania minimalnej liczby z egzaminu pisemnego dopuszcza się dodatkowy termin obejmujący zakresem tylko tą część egzaminu, gdzie nie została uzyskana właściwa dla oceny pozytywnej liczba punktów. Poprawa jest identyczną metodą weryfikacji efektów kształcenia, jak w pierwszym terminie.
Oceny są wystawiane według liczby uzyskanych punktów zgodnie z poniższą tabelą:
% uzyskanych punktów Liczba punktów ocena
92-100 46 – 50 bdb (5)
84-91 42 – 45 db+ (4+)
76-83 38 – 41 db (4)
68-75 34 – 37 dst+ (3+)
56-67 28 – 33 dst (3)
0-55 0 – 27 ndst (2)
Powyższe jednolite kryteria obowiązują na wszystkich zaliczeniach końcowych, w tym również poprawkowych
Egzamin jest podsumowującym sposobem weryfikacji efektów kształcenia i stanowi o końcowym zaliczeniu modułu. Nie uzyskanie minimalnej liczby punktów z jednej części skutkuje brakiem zaliczenia modułu.
Powyższe jednolite kryteria obowiązują na wszystkich zaliczeniach końcowych, w tym również poprawkowych
Egzamin jest podsumowującym sposobem weryfikacji efektów kształcenia i stanowi o końcowym zaliczeniu modułu. Nie uzyskanie minimalnej liczby punktów z jednej części skutkuje brakiem zaliczenia modułu.
Praktyki zawodowe
nie dotyczy
Literatura
Literatura obowiązująca na poszczególnych przedmiotów wchodzących w skład modułu jest przedstawiona w sylabusach przedmiotowych
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: