Podstawy prawne obrotu wyrobami medycznymi i produktami leczniczymi 1600-BM22PPOW-2
Zajęcia mają na celu przekazanie studentowi wiedzy teoretycznej z zakresu prawnych aspektów obrotu wyrobami medycznymi, w których produkcji wykorzystywane są nowoczesne osiągnięcia biotechnologiczne. Przedstawione zostaną między innymi ostatnie nowelizacje ustawy o wyrobach medycznych, aktualne orzecznictwo odnoszące się do tematyki wyrobów medycznych, skomplikowane zagadnienia prawne z powołaniem się na konkretne przykłady dla pełnego wyjaśnienia problemu, nadzór i kontrola procesu wytwarzania i wprowadzania do obrotu wyrobów medycznych oraz postępowanie w sprawach incydentów medycznych związanych z wyrobami medycznymi, jak również zagadnienia prawnokarne odnoszące się do wyrobów medycznych, w tym typizacja przestępstw i ich znamion.
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Prezentacja wybranego problemu prawnego: 0-24 pkt
Ocena w oparciu o uzyskany % punktów
<51 ndst
51 <61 dst
61 <71 dst+
71 <81 db
81 <91 db+
91 bdb
Ocena prezentacji obejmuje:
1. Treść – 0-3 pkt 2. Sposób prezentacji- 0-3 pkt., 3. Forma prezentacji: 0- 3 pkt., 4. Czytelność prezentacji wizualnej 0-3 pkt, 5. Bibliografia: 0- 3 pkt., 6. Język prezentacji 0-3 pkt 7. Gra dydaktyczna: 0-3 pkt., 8. Czas trwania prezentacji: 0-3 pkt.
Praktyki zawodowe
brak
Literatura
D. Wąsik, N. Wąsik, Ustawa o wyrobach medycznych. Komentarz, Warszawa 2015.
D. Wąsik, N. Wąsik, Ustawa o wyrobach medycznych. Komentarz, SIP LEX/el. 2023
Uwagi
W cyklu 2024/25L:
brak |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: