Grafika Warsztatowa 1401-GWA-3Z-PG-DM
Ćwiczenia te uwzględniają fakt, iż uczestniczący w nich studenci jako specjalność wybrali projektowanie graficzne. Są one dobrane tak, aby obok rozwoju umiejętności warsztatowych niosły z sobą pewne elementy związane z szeroko pojętym projektowaniem graficznym, a także dały studentom swobodę w stosowaniu tradycyjnego warsztatu w korelacji z grafika projektową.
Ponadto ćwiczenia rozwijają sprawność manualną w posługiwaniu się dostępnymi narzędziami i adekwatnym ich stosowaniem w procesie kształtowania formy plastycznej.
W realizacji prac studenci stosują właściwe materiały i narzędzia graficzne. Uczą się prawidłowego przygotowania matrycy, zapoznają z procesem druku. Poznają grafikę barwną, stosując farby laserunkowe i kryjące, a także właściwości farb i papieru. Poznają także sposoby odbijania.
Zajęcia realizowane są w formie ćwiczeń. Grupa (około 12 osób) daje możliwość indywidualnego omawiania efektów podczas pracy.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Zaliczenie zajęć następuje na podstawie obecności, aktywności na zajęciach oraz jakości prac artystycznych wykonanych podczas ćwiczeń w pracowni. Na ostatnich zajęciach w semestrze przeprowadzone jest omówienie oraz przegląd prac. Ocenie podlega stopień trudności technicznej, umiejętność tworzenia oryginalnych rozwiązań, estetyka i jakość wykonania, walory artystyczne prac, opanowanie warsztatu.
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Literatura
-Ales Krejca –„Techniki sztuk graficznych”, WAiF –Warszawa.
-Jerzy Werner –„Podstawy technologii malarstwa i grafiki”.
-Franciszek Bunsch –„Zasada podpisywania odbitek graficznych”.
-Katalogi z wystaw i wydawnictwa zawierające ilustracje.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: