Komparatystyka prawa 1300-KOMP-SD
Wśród wiodących tematów wykładu znalazły się zagadnienia: pojęcia i rodzaju komparatystyki prawa, jej celów i funkcji, rozwoju komparatystyki prawa, systemów i rodzin prawa, a takż ich typów, metod i technik badawczych komparatystyki prawa, a także harmonizacji, zbliżania i unifikowania prawa. W niezbędnym zakresie omawiane są także projekty badawcze z zakresu komparatystyki prawa oraz problemy i trudności w jej rozwoju. Część zajęć poświęcona jest też problematyce komparatystyki wybranych gałęzi systemu prawa.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
Weryfikacja i ocenianie osiągniętych przez doktoranta efektów uczenia nastąpi na podstawie egzaminu pisemnego obejmującego swoim zakresem wybrane tematy podane w „Zakresie tematów”, opracowane na podstawie materiału przedstawionego na wykładzie oraz w zakresie wskazanym przez prowadzącego na podstawie podręcznika R. Tokarczyka, Komparatystyka prawnicza, Warszawa 2008, a także aktywnego udziału doktorantów w zajęciach z komparatystyki gałęziowej prawa.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: