Archiwizacja i brakowanie dokumentacji niejawnej 1271-ADN-PKT
Celem zajęć jest zapoznanie słuchaczy z zasadami archiwizacji dokumentacji niejawnej – czyli przekazywaniem do archiwów bieżących i historycznych, ewidencją archiwum bieżącego i historycznego (na przykładzie archiwów wojskowych), gromadzeniu i układowi akt w archiwum bieżącym i historycznym, udostępnianiu dokumentacji niejawnej przez archiwa bieżące i historyczne; omówienie przygotowania niejawnych materiałów archiwalnych do archiwizacji oraz niejawnej dokumentacji niearchiwalnej do brakowania; analiza warunków i trybu uzyskiwania zgody na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej.
Całkowity nakład pracy studenta
Efekty uczenia się - wiedza
Efekty uczenia się - umiejętności
Efekty uczenia się - kompetencje społeczne
Metody dydaktyczne
Metody dydaktyczne eksponujące
Metody dydaktyczne podające
- opis
Metody dydaktyczne poszukujące
- ćwiczeniowa
Rodzaj przedmiotu
Wymagania wstępne
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2024/25L: | W cyklu 2023/24L: | W cyklu 2022/23L: |
Kryteria oceniania
Warunkiem zaliczenia jest udział w zajęciach oraz aktywność na zajęciach. Ponadto słuchacze będą zobowiązani do przygotowania projektów protokołów archiwizacji i zniszczenia dokumentacji niejawnej.
Praktyki zawodowe
Nie dotyczy
Literatura
- Z. Pustuła, Dokumentacja niejawna i kancelaria tajna, w: Kancelaria i archiwum zakładowe, red. E Borodij, Warszawa 2009
- K. Stryjkowski, Vademecum kancelaryjno-archiwalne, Poznań 2011
- J. Macholak, Brakowanie dokumentacji niearchiwalnej, w: Kancelaria i archiwum zakładowe, red. E Borodij, Warszawa 2009
- W. K. Roman, Dokumentacja niejawna, w: Współczesna dokumentacja urzędowa, red. H. Robótka, Toruń 2011
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: