Conducted in
term:
2024/25L
ISCED code: 0312
ECTS credits:
2
Language:
Polish
Organized by:
Faculty of Political Science and Security Studies
Effective Citizen 2751-OGBK-SO
This course has not yet been described...
Total student workload
(in Polish) Udział i praca na zajęciach: 15h
Pozyskiwanie wskazanych przez wykładowcę informacji źródłowych potrzebnych do zajęć: 5h
Praca własna studenta polegająca na zapoznawaniu się i analizie wskazanych materiałów potrzebnych do właściwego uczestnictwa w zajęciach:25h
Pozyskiwanie informacji dodatkowych związanych z aktualnością poruszanych na zajęciach tematów: 10h
Learning outcomes - knowledge
(in Polish) W1: Student ma wiedzę pozwalającą na definiowanie podstawowych pojęć dotyczących metod partycypacji publicznej w ramach systemu politycznego państwa. Posługuje się odpowiednią terminologią związaną z wywieraniem wpływu na kreowanie decyzji publicznych, które mogą go dotyczyć.
W2: Zna podstawowe podmioty odpowiedzialne za kreowania decyzji publicznych, które mogą go dotyczyć.
W3: Zna najważniejsze ścieżki (w tym procedury prawne) wywierania wpływu na proces kreowania decyzji publicznych, które mogą go dotyczyć.
Learning outcomes - skills
(in Polish) U1: Student potrafi posługiwać się podstawowymi kategoriami prawnymi oraz politologicznymi potrzebnymi do analizowania problematyki partycypacji publicznej we współczesnym systemie politycznym.
U2: Potrafi wykorzystać podstawową wiedzę teoretyczną i pozyskiwać informację przydatne do analizowania konkretnych spraw i zjawisk dotyczących problematyki partycypacji publicznej także w przypadkach dotyczących jego samego.
U3: Posiada umiejętność do analizowania, rozumienia i opisywania zjawisk zachodzących w ramach systemu kreowania decyzji publicznych w polskim systemie politycznym, również z perspektywy możliwości zastosowania metod partycypacji publicznej (jak uczestnictwo w postępowaniu administracyjnym, zgłaszanie skarg i wniosków, udział w budżecie partycypacyjnym czy referendum).
Learning outcomes - social competencies
(in Polish) K1: Student ma świadomość poziomu swojej wiedzy i umiejętności, rozumie potrzebę ciągłego dokształcania i rozwoju osobowego. Dokonuje oceny własnych kwalifikacji i doskonali umiejętności.
K2: Potrafi rozszerzać posiadaną wiedzę i umiejętności, (aby wykonywać ją w późniejszym okresie w praktyce), np. w formie samokształcenia, wraz ze zmieniającą się sytuacją społeczną i polityczną.
Teaching methods
(in Polish) Metody dydaktyczne podające:
Wykład konwersatoryjny
Metody dydaktyczne poszukujące:
Ćwiczeniowa
Dyskusja
Giełda pomysłów
Studium przypadku
Expository teaching methods
- participatory lecture
Exploratory teaching methods
- practical
- case study
- brainstorming
- case study
- brainstorming
Course coordinators
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: