Conducted in
terms:
2022/23L, 2023/24L
ISCED code: 0220
ECTS credits:
2
Language:
Polish
Organized by:
Faculty of Humanities
Introduction to Anthropology of History 2525-s1ETN1L-WAH
This course has not yet been described...
|
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Total student workload
(in Polish) - uczestnictwo w wykładach (30 godz.)
- czytanie literatury i przygotowanie zaliczenia (30 godz.)
Łącznie 60 godz. (2 ECTS)
Learning outcomes - knowledge
(in Polish) W1: Zna terminologię z zakresu etnologii i antropologii kulturowej, innych nauk o kulturze, a także antropologii społecznej i socjologii w polu naukowych zainteresowań z obszaru antropologii historii (K_W03).
W2: Zna powiązania tematyczne i metodologiczne etnologii i antropologii kulturowej z innymi naukami społecznymi i humanistycznymi powstałymi na gruncie antropologii historii (K_W09).
W3: Posiada wiedzę o strukturze społecznej i instytucjach społecznych oraz ich wpływie na miejsce i rolę jednostki w społeczeństwie na przestrzeni dziejów i współcześnie (K_W16).
Learning outcomes - skills
(in Polish) U1: Potrafi wyszukiwać informacje oraz materiały w źródłach zastanych (literatura, archiwalia, internetowe bazy danych) (K_U01).
U2: Pojmuje potrzebę ciągłego samokształcenia i stałego rozwoju intelektualnego (K_U15).
Learning outcomes - social competencies
(in Polish) K1: Ma świadomość potrzeby i odpowiedzialności za zachowanie światowego dziedzictwa kulturowego oraz odczuwa potrzebę jego ochrony (K_K04).
K2: Odczuwa potrzebę wykorzystywania posiadanej wiedzy w rozwiązywaniu problemów badawczych oraz korzystania z wiedzy eksperckiej (K_K07).
Observation/demonstration teaching methods
- display
Expository teaching methods
- informative (conventional) lecture
- participatory lecture
- problem-based lecture
- participatory lecture
- problem-based lecture
Exploratory teaching methods
- classic problem-solving
- observation
- case study
- observation
- case study
Course coordinators
Notes
|
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: