Conducted in
terms:
2022/23L, 2023/24L, 2024/25L, 2025/26L
ISCED code: 0610
ECTS credits:
4
Language:
Polish
Organized by:
Institute of Sociology
(for:
Faculty of Philosophy and Social Sciences)
Contemporary radio production techniques 2405-M-1-WTRR-S1
This course has not yet been described...
Total student workload
(in Polish) Student powinien zapoznać się z zagadnieniami wyboru muzyki w rozgłośniach radiowych, pracy prezenterów, pracy reporterów, pracy działu handlowego, selekcji informacji, tworzenia serwisów, montowania dźwięków i gotowych audycji w programach do obróbki dźwięków takich jak Sony Soundforge, Sony Vegas czy Adobe Audition.
Student przygotowuje także zadania tekstowe polegające na analizie serwisów internetowych, pisaniu własnych wejść prezenterskich, własnych szpilek oraz paszcz.
Learning outcomes - knowledge
(in Polish) Student po zakończeniu kursu wie jak funkcjonuje rozgłośnia radiowa z koncesją lokalną. Rozpoznaje podstawowe nazwy dźwięków i elementów zarówno programu prezenterskiego jak i serwisu informacyjnego. Studenci powinni wiedzieć czym różni się program stacji lokalnej od ogólnopolskiej.
Learning outcomes - skills
(in Polish) Student potrafi stworzyć własną animację prezenterską, wejście paralive, paszczę informacyjną czy radiową szpilkę. Umie obrobić dźwięk do formy w jakiej zostanie puszczony na antenie.
Expository teaching methods
- discussion
- participatory lecture
- informative (conventional) lecture
- participatory lecture
- informative (conventional) lecture
Exploratory teaching methods
- practical
- laboratory
- project work
- observation
- laboratory
- project work
- observation
Online teaching methods
- exchange and discussion methods
- content-presentation-oriented methods
- methods referring to authentic or fictitious situations
- content-presentation-oriented methods
- methods referring to authentic or fictitious situations
Prerequisites
(in Polish) Student po zakończeniu kursu wie jak funkcjonuje rozgłośnia radiowa z koncesją lokalną. Rozpoznaje podstawowe nazwy dźwięków i elementów zarówno programu prezenterskiego jak i serwisu informacyjnego. Potrafi stworzyć własną animację prezenterską, wejście paralive, paszczę informacyjną czy radiową szpilkę. Studenci powinni wiedzieć czym różni się program stacji lokalnej od ogólnopolskiej. Umie obrobić dźwięk do formy w jakiej zostanie puszczony na antenie.
Course coordinators
Term 2024/25L: | Term 2025/26L: | Term 2022/23L: | Term 2023/24L: |
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: