Conducted in
terms:
2022/23L, 2023/24L, 2024/25L, 2025/26L
ISCED code: 0111
ECTS credits:
4
Language:
Polish
Organized by:
Institute of Educational Sciences
(for:
Faculty of Philosophy and Social Sciences)
Basics of IT education 2403-PPW-217-sj
This course has not yet been described...
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Term 2024/25L:
None |
Total student workload
(in Polish) 1. Godziny realizowane z udziałem nauczycieli:
Ćwiczenia – 15 godz.
Wykład – 15 godz. (zajęcia zdalne)
Link do kursu: https://moodle.umk.pl/INP/course/view.php?id=534¬ifyeditingon=1
2. Czas poświęcony na pracę indywidualną studenta/słuchacza/uczestnika kursu potrzebny do pomyślnego zaliczenia przedmiotu, tj.
wcześniejsze przygotowanie i uzupełnienie notatek;
zebranie i wybór odpowiednich materiałów do zajęć,
wymagane powtórzenie materiału,
pisanie prac, projektów, czytanie literatury, zapoznanie się z materiałami dydaktycznymi rekomendowanymi przez prowadzącego – 40 godz.
3. Czas wymagany do przygotowania się do uczestnictwa w procesie oceniania – 20 godz.
W sumie 90 godz. = 3 ECTS
Learning outcomes - knowledge
(in Polish) W1: Absolwent zna i rozumie znaczenie i możliwości celowego oraz różnorodnego wykorzystania zabawy w procesie kształcenia dzieci z zakresu edukacji informatycznej (KW_11)
Learning outcomes - skills
(in Polish) U1: Absolwent potrafi rozpoznawać potrzeby, możliwości i uzdolnienia dziecka lub ucznia (KU_02)
U2: Absolwent potrafi wykorzystywać w codziennej praktyce edukacyjnej różnorodne sposoby organizowania środowiska uczenia się i nauczania, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb i możliwości poszczególnych dzieci lub uczniów oraz grupy (KU_03)
U3: Absolwent potrafi skutecznie wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w realizacji zadań dydaktycznych (KU_05)
U4: Absolwent potrafi identyfikować i rozbudzać zainteresowania dzieci lub uczniów oraz odpowiednio dostosowywać sposoby i treści kształcenia (KU_06)
Learning outcomes - social competencies
(in Polish) K1: Absolwent jest gotów do efektywnej pracy w zespole, pełnienia różnych ról oraz współpracy z nauczycielami, pedagogami, specjalistami, rodzicami dzieci lub uczniów i innymi członkami społeczności przedszkolnej, szkolnej i lokalnej (KK_04)
Teaching methods
(in Polish) Podające, poszukujące, metoda odwróconej klasy
metoda problemowa, burza mózgów
Course coordinators
Bibliography
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Term 2024/25L:
None |
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: