Conducted in
terms:
2022/23L, 2023/24L
ISCED code: 0218
ECTS credits:
3
Language:
Polish
Organized by:
Faculty of Fine Arts
(in Polish) Projekty artystyczno- edukacyjne 1401-PAE-3L-sm-S1
This course has not yet been described...
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Total student workload
(in Polish) Semestr letni
30 godz. i 1 pkt ECTS – godziny kontaktowe, ćwiczenia, konsultacje indywidualne i grupowe
30 godzin i 1 pkt ECTS - przygotowanie projektu artystyczno-edukacyjnego do realizacji, praca w zespołach realizacyjnych.
15 godz. i 0,5 pkt ECTS – czas na realizację projektu artystycznego - edukacyjnego
15 godz. i 0,5 pkt ECTS – czas na opracowanie dokumentacji, ewaluacji i przygotowanie się do przeglądu zaliczeniowego prac.
Learning outcomes - knowledge
(in Polish) Dysponuje uporządkowaną wiedzą na temat podstawowych linii rozwojowych i tradycji twórczych w historii sztuk wizualnych i audiowizualnych, a także ich kontekstu historycznego, społeczno-kulturowego i związków z innymi dziedzinami współczesnego życia, zwłaszcza edukacji oraz zna publikacje związane z tymi zagadnieniami. (K_W01, K_W03)
Zna i rozumie aktualne tendencje rozwojowe w zakresie sztuk wizualnych, audiowizualnych oraz edukacji wizualnej i artystycznej (K_W02)
Zna i rozumie problematykę związaną z technologiami i technikami stosowanymi w twórczości artystycznej i projektowej w zakresie sztuk wizualnych
i audiowizualnych (K_W07)
Posiada podstawową wiedzę z zakresu percepcji wzrokowej oraz wpływu uwarunkowań osobowościowych, dotyczącą realizacji prac artystycznych, środków ekspresji artystycznej stosowanych w sztukach wizualnych (K_W05, K_W07)
Zna i rozumie miejsce edukacji wizualnej w systemie nauk. Posiada podstawową wiedzę dotyczącą metodyki edukacji artystycznej (K_W08)
Ma zaawansowaną wiedzę o naukach humanistycznych i społecznych, zwłaszcza w zakresie filozofii, antropologii, psychologii i pedagogiki, a także zna i rozumie teorie wyjaśniające zależności między nimi (K_W10)
Ma podstawową wiedzę o instytucjach kultury i edukacji oraz orientację we współczesnym życiu kulturalnym, ze szczególnym naciskiem na lokalne placówki kulturalne (K_W06)
Ma podstawową wiedzę, obejmującą terminologię, teorię oraz metodologię różnych subdyscyplin edukacji artystycznej, pogłębioną dotyczącą metody projektów i potrafi ją odnieść do działań praktycznych (K_W08, K_W09, K_W11)
Zna ogólne zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości, wykorzystującej wiedzę z zakresu metody projektów, realizuje swoje projekty z poszanowaniem prawa autorskiego, prawnych aspektów zawodu artysty, z uwzględnieniem własności intelektualnej i prawa autorskiego. (K_W12, K_W13)
Learning outcomes - skills
(in Polish) Potrafi tworzyć i realizować własne koncepcje artystyczne w zakresie sztuki mediów i edukacji wizualnej oraz dysponować umiejętnościami potrzebnymi do ich wyrażenia. (K_U01)
Umie realizować własne koncepcje artystyczne, posługując się świadomie właściwą techniką i technologią. (K_U02)
Umie projektować efekty prac edukacyjno-artystycznych w aspekcie estetycznym, społecznym i prawnym (K_U03)
Potrafi korzystać z umiejętności warsztatowych umożliwiających realizację własnych koncepcji artystycznych oraz stosować efektywne techniki ćwiczenia tych umiejętności, umożlwiające ciągły ich rozwój przez samodzielną pracę. (K_U05)
W sposób odpowiedzialny podchodzi do publicznych wystąpień związanych z prezentacjami rezultatów projektu artystyczno-edukacyjnego (K_U08)
Potrafi współdziałać z innymi osobami w ramach prac zespołowych i jest zdolny do podjęcia wiodącej roli, w tym do kierowania zespołem podczas pracy nad projektami grupowymi o charakterze interdyscyplinarnym. (K_U09)
Learning outcomes - social competencies
(in Polish) Jest gotów do samodzielnego podejmowania niezależnych prac, wykazując się umiejętnością zbierania, analizowania i interpretowania informacji, rozwijania idei i formowania krytycznej argumentacji oraz motywacją i umiejętnością organizacji pracy. (K_K01)
Jest zdolny do samodzielnego integrowania nabytej wiedzy oraz do podejmowania w zorganizowany sposób nowych i kompleksowych działań w obszarze obiegu artystycznego, jak i w wybranej przestrzeni publicznej, społecznej i pozaartystycznej. (K_K02)
Posiada umiejętność efektywnego komunikowania się, w szczególności prezentowania zadań w przystępnej formie — z zastosowaniem technologii informacyjnych. (K_K06)
Potrafi pracować indywidualnie i w grupie przyjmując różne role, negocjować. (K_K08)
Posiada popartą doświadczeniem pewność w komunikowaniu się i umiejętność życia w społeczeństwie, przejawiające się w szczególności przez:
-inicjowanie i pracę z innymi osobami w ramach wspólnych projektów i działań,
-przewodniczenie działaniom, pracę zespołową, prowadzenie negocjacji i właściwą organizację działań,
-integrację z innymi osobami w ramach różnych przedsięwzięć kulturalnych,
-prezentowanie skomplikowanych zadań w przystępnej formie. (K_K11)
Teaching methods
(in Polish) Stosowane metody realizacji zajęć: metoda projektów.
Konsultacje zespołowe etapów projektu
Pierwszy etap pracy nad projektem artystyczno-edukacyjnym odbywa się wieloaspektowo: jako samodzielna praca studenta, działanie w małych zespołach, działanie na forum całej grupy.
W dalszych etapach respektowana jest struktura metody projektów.
Exploratory teaching methods
- project work
- seminar
- seminar
Online teaching methods
- evaluative methods
- exchange and discussion methods
- cooperation-based methods
- exchange and discussion methods
- cooperation-based methods
Course coordinators
Notes
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: