Conducted in
term:
2025/26Z
ISCED code: 0218
ECTS credits:
2
Language:
Polish
Organized by:
Faculty of Fine Arts
Intellectual Property Protection 1401-OWI-1Z-AW-S2
This course has not yet been described...
|
Term 2025/26Z:
None |
Total student workload
(in Polish) Godziny realizowane z udziałem nauczycieli:
- udział w wykładach – 15 godz. (0,6 ECTS)
Czas poświęcony na pracę indywidualną studenta:
- przygotowanie do wykładu - 3 godz.
- czytanie literatury - 4 godz.
- przygotowanie do egzaminu - 3 godz.
Łącznie czas poświęcony na pracę indywidualną
- 10 godz. (0,4 ECTS)
Łącznie: 25 godz. (1 ECTS)
Learning outcomes - knowledge
(in Polish) W1: Opisuje i charakteryzuje podstawowe pojęcia z zakresu prawa autorskiego. (K_W08)
W2: Definiuje własne, jako twórcy, uprawnienia względem dzieła-utworu projektowego oraz prawa inwestora. (K_W08)
W3: Charakteryzuje i opisuje zasady prawnej ochrony dóbr koncepcyjnych w środowisku cyfrowym oraz zna zasady odpowiedzialności za ich naruszenie. (K_W08)
W4: Opisuje zasady szczególnej ochrony dóbr informatycznych (programy komputerowe, Internet, bazy danych). (K_W08)
Learning outcomes - skills
(in Polish) U1: Wykorzystuje akty prawne z zakresu ochrony praw autorskich i usług świadczonych drogą elektroniczną, potrafiąc skonstruować normę wyjaśniającą sytuację prawną z zakresu specyfiki zawodowej architekta wnętrz. (K_U07);
U2: Wykorzystuje zasady poszanowania autorstwa w działalności związanej z realizacją prac twórczych, w tym dotyczących eksploatacji cyfrowych wersji utworów. (K_U07)
U3: Analizuje akty prawne z zakresu ochrony praw majątkowych i autorskich w kontekście pracy zawodowej architekta wnętrz. (K_U07)
Learning outcomes - social competencies
(in Polish) K1: Dostrzega potrzebę samodzielnego i krytycznegouzupełniana wiedzy, zwłaszcza w zakresie zmian w systemie prawa. (K_K01)
K2: Jest gotów uwzględnić w pracy zawodowej uwarunkowania prawne, związane z prawem autorskim i własnością intelektualną. (K_K07)
K3: Dostrzega wagę i rolę praw autorskich w procesie realizacji dzieła i odpowiedzialności prawnej twórcy. (K_K01, K_K07)
Expository teaching methods
- informative (conventional) lecture
- problem-based lecture
- problem-based lecture
Type of course
compulsory course
Prerequisites
(in Polish) brak
Course coordinators
Bibliography
|
Term 2025/26Z:
None |
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: