Conducted in
terms:
2022/23Z, 2023/24Z, 2024/25Z, 2025/26Z
ISCED code: 0229
ECTS credits:
unknown
Language:
Polish
Organized by:
Institute of Archaeology
(for:
Faculty of History)
Cultural anthropology 1201-AR3-AK-S1
This course has not yet been described...
Total student workload
(in Polish) Godziny realizowane z udziałem nauczycieli:
– udział w zajęciach – 30 godz.
– konsultacje z nauczycielem akademickim – 5 godz.
Czas poświęcony na pracę indywidualną studenta:
– czytanie literatury – 15 godz.
– przygotowanie referatów – 5 godz.
- przygotowanie eseju zaliczeniowego -5 godz.
Learning outcomes - knowledge
(in Polish) Student rozróżnia podstawowe kierunki teoretyczne w rozwoju klasycznej antropologii kulturowej i społecznej, które wywarły istotny wpływ na rozwój archeologii i jej podstawy teoretyczne.
Learning outcomes - skills
(in Polish) Student potrafi scharakteryzować rozwój antropologii kultury, wymienić najważniejszych badaczy i ich najważniejsze dzieła. Student zna treść kilku podstawowych prac z omawianych dziedzin i jest zorientowany w treści kilkunastu innych dzieł z dziedziny antropologii kulturowej i społecznej, istotnych w rozwoju humanistyki.
Learning outcomes - social competencies
(in Polish) - rozumie potrzebę uczenia się przez całe życie;
– rozumie złożoność społeczności ludzkich i potrafi ująć je w perspektywie histo-rycznej
- ma świadomość specyfiki tradycyjnych społeczności ludzkich i tradycyjnych kultur w świetle badań antropologicznych niezbędną do prawidłowego rozmienia źródeł archeologicznych
Teaching methods
(in Polish) Metoda dydaktyczna podająca: wykład informacyjny (konwencjonalny), z prezentacją multimedialną.
metoda dydaktyczna poszukująca, ćwiczeniowa, dyskusja, referaty
Type of course
compulsory course
Prerequisites
(in Polish) brak
Course coordinators
Term 2025/26Z: | Term 2023/24Z: | Term 2022/23Z: | Term 2024/25Z: |
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: