Conducted in
terms:
2022/23L, 2023/24L, 2024/25L, 2025/26L
Erasmus code: 04.3
ISCED code: 0411
ECTS credits:
5
Language:
Polish
Organized by:
Faculty of Economic Sciences and Management
Master's Diploma Seminar 1100-12-F21-0-SemMgr
This course has not yet been described...
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Term 2024/25L:
None |
Term 2025/26L:
None |
Total student workload
(in Polish) Dotyczy trzech semestrów (II, III, i IV) studiów II stopnia:
1. Godziny realizowane z udziałem nauczyciela: 105 godz. seminarium (semestr II - 30 godz., semestr III - 30 godz., semestr IV - 45 godz.), 145 godz. na konsultacje i egzamin magisterski
2. Praca indywidualna studenta potrzebna do pomyślnego zaliczenia przedmiotu: przygotowanie się do seminariów: 70 godz.
3. Czas wymagany do przygotowania się i do uczestnictwa w procesie oceniania: przygotowanie pracy magisterskiej, przygotowanie się do egzaminu dyplomowego: 180 godz.
Razem nakład pracy studenta: 500 godz. (5 ECTS w II semestrze studiów II stopnia, 5 ECTS w III i 10 ECTS w IV semestrze)
Learning outcomes - knowledge
(in Polish) W1: Student ma pogłębioną wiedzę dotyczącą dyscypliny finansów i rachunkowości w obszarze wykorzystanym w pracy magisterskiej [K_W01].
W2: Student zna i rozumie zasady pisania pracy magisterskiej oraz metody gromadzenia, przetwarzania i analizy danych niezbędnych do jej napisania – [K_W04].
Learning outcomes - skills
(in Polish) U1: student potrafi analizować przyczyny i przebieg zjawisk finansowych, umie formułować problemy i hipotezy badawcze oraz je weryfikować [K_U01, K_U02].
U2: student umie studiować literaturę, dobierać odpowiednie metody badawcze i wykorzystywać narzędzia badawcze [K_U03, K_U04].
U3: student potrafi stosować metody gromadzenia, przetwarzania , analizowania i interpretowania danych, formułowania wniosków dla praktyki finansów i rachunkowości oraz prezentacji wyników [K_U05, K_U06, K_U08, K_U09].
Learning outcomes - social competencies
(in Polish) K1: Student jest gotów do krytycznej oceny własnej wiedzy w zakresie związanym z tematyką pracy magisterskiej oraz współpracy z promotorem podczas jej przygotowywania [K_K01]
K2: Student jest gotów do wykonywania powierzonych zadań z poszanowaniem obowiązujących zasad etycznych oraz ma świadomość wysokich standardów etycznych przygotowywanych prac [K_K02].
K3: Student jest gotów do działania w sposób zorganizowany, rzetelny i odpowiedzialny mając na uwadze dobro grupy społecznej, w której funkcjonuje [K_K03].
Teaching methods
(in Polish) Zajęcia prowadzone w formie seminarium w oparciu o prezentację multimedialną, analizy przypadków, dyskusję w grupie, indywidualną pracę ze studentem.
Expository teaching methods
- discussion
- participatory lecture
- participatory lecture
Exploratory teaching methods
- case study
- seminar
- seminar
Online teaching methods
- exchange and discussion methods
- content-presentation-oriented methods
- content-presentation-oriented methods
Prerequisites
(in Polish) Ogólna wiedza z zakresu finansów i rachunkowości, w tym w szczególności z takich przedmiotów jak: rachunkowość finansowa, rachunkowość zarządcza, finanse, bankowość, rynki finansowe, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, analiza finansowa, ubezpieczenia, finanse publiczne, rachunkowość podatkowa. Ogólna wiedza dotycząca realizacji projektu badawczego, w tym analizy i doboru źródeł informacji, wykorzystania metod gromadzenia danych, metod analizy i prezentacji wyników.
Course coordinators
Term 2023/24L: | Term 2022/23L: | Term 2025/26L: | Term 2024/25L: |
Bibliography
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Term 2024/25L:
None |
Term 2025/26L:
None |
Notes
Term 2022/23L:
None |
Term 2023/24L:
None |
Term 2024/25L:
None |
Term 2025/26L:
None |
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: